Internet w domu – konieczność?

internet-w-domuInternet dostępny jest w XXI wieku dla większości osób. To medium pozwala kontaktować się z rodziną, znajomymi, pracować na odległość. Internet domowy jest opcją, na jaką decyduje się naprawdę wiele osób, które chcą mieć dostęp do wszystkich płynących z niego korzyści. Ale czy to konieczność? Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać. Wiele osób mówi o tym, że internet domowy to prawdziwy must have każdego domostwa i musi mieć do niego dostęp każda rodzina.

Sprawa nie jest jednak zawsze taka jasna, bo nie każdy też internetu potrzebuje i nie każdy czuje się w kontakcie z nim swobodnie. Przykładem są osoby starsze. Nie mają one zazwyczaj dużego doświadczenia w pracy z komputerem, a tym bardziej nie mają pojęcia o tym, jak należy zachowywać się w sieci. Takie osoby mogą stać się celem ataków hakerów, więc lepiej dla nich, jeżeli nie korzystają z sieci zbyt często, jeżeli nie mają o tym pojęcia. Jednak często starsze osoby nawet nie chcą słyszeć o tym, żeby w domu założyć internet domowy. Z drugiej jednak strony jest to dla nich wygodne.

W sieci można zrobić zakupy, mogą wysyłać i otrzymywać zdjęcia od członków rodziny, mogą mieć kontakt ze znajomymi, którzy mieszkają bardzo daleko. Dlatego warto starszym osobom pokazywać, jak działa internet i jak zachować bezpieczeństwo w nim. Na szczęście operatorzy internetu przygotowują także oferty dla osób, które nie korzystają często z sieci. Taki pakiet nie jest drogi, a świetnie sprawdzi się właśnie w przypadku osób starszych.

  Z łazienką