Od kiedy dzieci mogą spać same? – kupujemy tapczanik dla dziecka

tapczanik dla dzieckaNie ma odpowiedniego wieku, dla którego można powiedzieć, że tapczanik dla dziecka jest już odpowiedni i może spać samo. Każde dziecko ma specyficzne potrzeby; konieczne jest ich rozpoznanie, aby móc odpowiedzieć dokładnie na powyższe pytanie. Na początku życia pragnienie trzymania dziecka blisko siebie przed snem jest zwykle naturalnym instynktem doświadczanym przez wielu rodziców i nie ma jednego sposobu na zaspokojenie tej potrzeby.

Niektóre rodziny decydują się na łóżeczko lub łóżeczko w tym samym pokoju co rodzice, inne na łóżeczko, które pełni funkcję przedłużenia łóżka, a jeszcze inne na wspólne spanie. W pewnym momencie swojego rozwoju dzieci chcąc poczuć w pewnej mierze niezależność i posiadać własną przestrzeni. Bardzo często jest to najlepszy moment na zakup tapczanika dla dziecka.

 

Co wpływa na wybór tapczanika dla dziecka? – podpowiadamy

Wybór tapczanika dla dziecka zależy od wielu czynników. Przede wszystkim ważną rolę odgrywa przestrzeń dostępna w domu, a także wiek dziecka. Musisz zdecydować, jak długo chcesz by dziecko korzystało z miejsca do spania.

Spośród szeregu dostępnych tapczaników warto zwrócić uwagę na kilka istotnych cech:

  • Czy wysokość tapczanika jest odpowiednia dla naszego dziecka
  • Czy tapczanik dla dziecka jest z barierką, a więc czy posiada dodatkowe zabezpieczenia chroniące dziecko przed spadnięciem z łózka w nocy
  • Czy materiał, z którego zostało wykonane posiada odpowiednie certyfikaty zapewniające bezpieczne użytkowanie
  • Czy tapczanik rozkładany dla dziecka swobodnie mieści się w pokoju

Aby wybrać odpowiednie łóżko, należy zatem wziąć pod uwagę następujące kryteria:

  • Wiek Twojego dziecka
  • Wzrost Twojego dziecka
  • Przestrzeń pokoju
  • Czy pokój jest dzielony, czy nie
  • Twój budżet

Wysokość tapczanika dla dziecka ma znaczenie, ale nie tylko bowiem ważna jest również długość łóżka. Z tapczanikiem dostosowanym do jego rozmiarów, dziecko nie poczuje się zagubione i łatwiej będzie mu się zaadoptować w nowym miejscu. Pełna oferta na stronie: www.pinio.com.pl/tapczanik-dla dziecka

  Modne meble

Dla dziecka pora snu jest często postrzegana jako rozłąka z rodzicami. Może wtedy czuć się trochę niespokojny i nie chcieć spać samotnie w swoim łóżku. Jednak ważne jest, aby maluch nauczył się radzić sobie z tym lękiem i zrozumiał, że jest w stanie samodzielnie spać. Ta nauka pomoże mu również poczuć się zdolnym do podejmowania innych wyzwań. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego tapczanika dla dziecka.