Styl toskański

Styl toskański – jak stworzyć słoneczne wnętrza?

Styl toskański we wnętrzu jest w pewnej mierze odpowiednikiem stylu śródziemnomorskiego. Pod względem zróżnicowania klimatycznego, styl ten dzieli się na kategorie i jest z powodzeniem wykorzystywany do dekoracji wnętrz nie tylko domów, ale także niewielkich mieszkań.

Dom w stylu toskańskim – przewodnik przedzakupowy

Styl, który narodził się w XV wieku po dziś dzień jest wykorzystywany z równym zamiłowaniem co kilkaset lat temu. Dom w stylu toskańskim to przede wszystkim bogactwo faktur i harmonijne połączenie wykwintnego wystroju z masywnymi dodatkami, połączenie drewna ze złoceniami i szkłem. Łączy styl rustykalny zacierając nieco prostotę codziennych przedmiotów użytkowych.

Dom w stylu toskańskim to zastosowanie naturalnych materiałów do dekoracji (tynk wenecki, kamień, lite drewno) oraz naturalnej palety barw. Wśród kolorów preferowane są odcienie kremowe i beżowe, niebieskie, fioletowe i zielone jako akcent.

Kuchnia w stylu toskańskim a może sypialnia? – poznaj nasze propozycje

Kuchnia w stylu toskańskim charakteryzuje się stosowaniem dekoracji nasyconych naturalnością i świeżością elementów użytkowych. Dodatkowo wykorzystuje się drewno jako materiał na drzwi czy okucia. Niezwykłym elementem są również belki drewniane zamontowane na suficie kuchennym. Kuchnia w stylu toskańskim to aranżacja z wykorzystaniem naturalnym materiałów wszędzie tam, gdzie to możliwe. To naturalne tkaniny takie jak bawełna i len. To plecione z wikliny koszyki i drewniane lub ceramiczne naczynia. Styl toskański – jak stworzyć słoneczne wnętrza?

Sypialnia w stylu toskańskim skrywa w sobie meble z rzeźbieniami wykonane z naturalnych materiałów. Dekoracją sufitu są freski lub sztukateria z obszernym żyrandolem. Warto zajrzeć do propozycji od SternLight, które pozwolą zachować dużo światła.

Styl toskański we wnętrzu łazienki zawiera drewniane stoliki nocne, wykończenia w kolorze białym, zielonym, złotym i niebieskim. Wykorzystywane są glazura, gres porcelanowy, mozaiki, freski i płytki dekoracyjne. By w pełni oddać piękno stylu toskańskiego warto zastosować ogrzewanie podłogowe, które pozwoli na zastosowanie w łazience płytek drewnopodobnych. Oferta dostępna na stronie https://sklepmo.pl/blog-pol.phtml

  Zmieniając wnętrze zmieniamy także samego siebie

Bez względu na to czy chcemy stworzyć łazienkę w stylu toskańskim czy też kuchnię, przewodnik ten z pewnością pomoże w wyborze odpowiednich elementów. Styl toskański pozwoli na stworzenie słonecznego i ciepłego klimatu rodem z włoskich wysp.