Kto może starać się o kredyt technologiczny?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej byłoby trudne, gdyby nie możliwości zdobycia dofinansowania zewnętrznego. Specjalne kredyty dla firm oraz dotacje unijne pozwalają nie tylko założyć przedsiębiorstwo, ale też sukcesywnie je rozwijać.

Wśród tego typu form wsparcia znaleźć można m. in. kredyt technologiczny. Co się kryje za tym określeniem i na jaki cel można przeznaczyć pozyskane w ten sposób środki pieniężne?

Podczas poszukiwania kredytu dla firmy ważne jest określenie celów, na jakie mają zostać pożyczone kwoty, ponieważ banki weryfikują czy kredyt został spożytkowany zgodnie ze składanymi wraz z wnioskiem deklaracjami. Kredyt technologiczny to oferta skierowana dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Tego typu pożyczka może być przeznaczona na sfinansowanie wdrożenia nowej technologii w przedsiębiorstwie. Jego celem jest nie tylko wspieranie rozwoju małych firm, ale też sektora naukowego.

Dofinansowanie pozyskane w ramach kredytu technologicznego można przeznaczyć zarówno na wdrożenie stworzonych przez siebie innowacji, jak też wprowadzenie technologii pochodzących z zewnątrz. Więcej o kredycie technologicznym oraz kryteriach wymaganych do jego uzyskania dowiedzieć się można na.

Skorzystanie z kredytu technologicznego to duże wsparcie dla niewielkich przedsiębiorstw, które dzięki takiej pożyczce mogą się rozwijać. Warto więc dowiedzieć się więcej o tego typu dofinansowaniach.

  Dom nie musi być schematem może być też innowacją